Sposoby podłączania terminala płatniczego pos.veri

  

Istnieją trzy sposoby podłączenia terminala, aby mógł pośredniczyć w autoryzacji transakcji płatniczej. Można to zrobić za pomocą zwykłej linii telefonicznej, internetu oraz bezprzewodowo - na zasadzie łączności GPRS.

LINIA TELEFONICZNA.

Do niedawna był to najbardziej popularny sposób ze względu na dostępność łączy telekomunikacyjnych. Wystarczy, aby sklep był zaopatrzony w gniazdko telefoniczne. Minusem tego rozwiązania są dodatkowe koszty podczas łączności. Terminal dodatkowo generuje koszt lokalnego połączenia przy próbie każdorazowej transakcji.

INTERNET.

Jest to aktualnie najtańszy sposób łączności. Wystarczy mieć stałe łącze internetowe, oraz modem, do którego podpina się urządzenie do płatności bezgotówkowych.

GPRS.

W przypadku braku linii telekomunikacyjnych jedynym rozwiązaniem jest łączność komórkowa. Aktualnie koszt takiego połączenia nie odbiega specjalnie od pozostałych. Terminal łączy się wówczas niezależnie. Dostępne są także terminale mobline GPRS. Są one dodatkowo wyposażone w akumulator.

Każdy sposób łączności jest zależny nie tylko od dostępnych łączy, ale również od specyfiki branży. Przy dużej ilości transakcji warto zastosować GPRS zamiast linii telefonicznej. Jest to zwyczajnie tańsze rozwiązanie.